איחוד הלוואות

יוקר המחייה ומשבר הקורונה שפקד אותנו לאחרונה משפיע על ההתנהלות הכלכלית של משפחות רבות, בעקבות המשבר אנשים רבים נכנסו לקשיים כלכלים וקושי רב לעמוד בתשלומים. וכתוצאה מכך מתפתים לקחת הלוואות קצרות מועד מבלי לבדוק את כל האופציות העומדות לרשותם.

 

הלוואת אלו מתאפיינות בשני פרמטרים מרכזיים:
  • ריביות גבוהות
  • ניתנות לתקופה יחסית קצרה- מה שאומר החזר חודשי גבוה.
 

רבים לא יודעים, אך קיימת האפשרות לקחת משכנתא לטובת כיסוי חובות או לאיחוד הלוואות – לאחד את כל ההלוואות שלקחתם לתוך המשכנתא, פעולה זו תתאפשר בתנאי ויש לכם נכס בבעלותכם (גם אם עדיין קיימת משכנתא על הנכס).

היתרון של המשכנתא על פני הלוואות קצרות מועד: המשכנתא תהייה ברוב הפעמים בריבית זולה יותר מהלוואה הנלקחת בבנק מסחרי, או בחברת אשראי, פריסת השנים תתאפשר לתקופה ארוכה יותר, והסכומים יהיו גבוהים יותר מאשר נהוג לתת בבנק מסחרי עבור הלוואה רגילה.

המשכנתא ניתנת בתמורה למשכון נכס קיים כבטוחה, למשך כל תקופת ההחזר יהיה הנכס משועבד לבנק, ותירשם הערת אזהרה עבור הבנק כאשר המשכון יהיה עד סיום פירעון ההלוואה לבנק.

מה גובה המשכנתא שניתן לקבל?

רוב הבנקים מסכימים למשכן עד 50% מערך הנכס, כלומר אם יש לכם נכס בשווי 1,000,000 ₪ תוכלו לקבל עד 500,000 ₪ משכנתא. (בעקבות משבר הקורונה בנק ישראל עדכן נהלים, וכעת ישנה האפשרות במקרים מסוימים לקבל עד 70% מערך הכנס המשועבד)

במידה וקיימת כבר משכנתא על הדירה תוכלו להגדיל אותה עד לגבול ה50% מימון.

לדוגמא עבור דירה בשווי מיליון ₪ עם משכנתא של 300,000 ₪ תוכלו לקבל עוד 200,000 ₪..

בנוסף יש לציין כי גם אם הנכס עבר שמאות בעבר יש לערוך שמאות מחודשת ולבדוק את שווי הנכס העדכני.

גובה הריבית

מכיוון שסכום הכסף שמתקבל לא עובר למוכר אלא עובר ישירות לחשבון הלווה, הסיכון של הבנק גבוה יותר, ולכן הריביות תהיינה גבוהות יותר מאשר ריביות שנקבל במסגרת משכנתא לדיור. ההבדל בדרך כלל בא לידי ביטוי בכ-1%-2% יותר, כאשר משוקללים גם פרמטרים נוספים כמו מטרת ההלוואה אורך התקופה ועוד.

סדר פעולות
כיצד מקבלים את משכנתא?

 התהליך דומה מאוד לתהליך לקיחת משכנתא רגילה, לכן יש חשיבות עליונה להיעזר באיש מקצוע שילמד את המקרה ויבחן  לעומק את כל הפרמטרים.

 

כל שעליכם לעשות הוא לפנות אלינו ,וצוות היועצים שלנו ינתח את הפרופיל הפיננסי שלכם ,ויבדוק עבורכם האם ישנה כדאיות כלכלית לביצוע העסקה.

הבדיקה נעשית ללא כל עלות או התחייבות מצדכם והתשלום עבור השירות יגבה בסיום התהליך בלבד.

מוזמנים לשתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter