אישור עקרוני

מהו אישור עקרוני למשכנתא?

השלב הראשון בתהליך קבלת המשכנתא הוא הגשת בקשה לאישור עקרוני.

זהו למעשה מסמך בנקאי המהווה את אישורו של הבנק לתת ללווה משכנתא בסכום  אותו הוא מבקש, האישור הוא עקרוני בלבד ותקף רק בתנאי שכל הנתונים שמסרתם יאומתו, ולא יתגלו נתונים נוספים שיגרמו לבנק לסרב לבקשה.

חשוב מאוד לקבל מהבנק אישור עקרוני על גובה המשכנתא אותה תירצו לקחת בטרם החתימה על חוזה הרכישה, כך תמנעו מסיטואציה לא נעימה בה תחתמו על החוזה והבנק לא יאשר לכם את סכום המשכנתא המבוקש, מה שיגרום לביטול החוזה ולתשלום קנס כספי מצדכם. 

חשוב להדגיש שהאישור העקרוני מתייחס לנתונים הפיננסים והאישיים שלכם, ובשלב זה לא בודק את נתוני הנכס.

האישור העקרוני שתקבלו בבנק תקף לתקופה של בין 45-90 יום (תלוי בבנק), לעומת זאת ריביות המשכנתא תקפות ל-24 ימים קלנדרים בלבד, ולבנק יש זכות לשנות את ריביות המשכנתא לפי דעתו ולפי השינויים בשוק, ולכן יש לשים לב לתוקף האישור, לתכנן את הזמנים ואת המשימות בצורה נכונה וכן לבקש הארכה מהבנקאי במידת הצורך.

איך מבקשים אישור עקרוני?

ישנן מספר דרכים להגיש בקשה לאישור עקרוני:

  1. טלפון – הגשת בקשה במוקד הטלפוני של הבנק.
  2. פגישה ישירה בסניף –ניתן בתיאום מראש לגשת פיזית לבנק להגיש את הבקשה לבנקאי.
  3. דיגיטלי – להגיש את הבקשה דרך האתר של הבנק אונליין.
  4. להיעזר ביועץ משכנתאות שיגיש עבורכם את הבקשה בצורה נכונה ויחסוך זמן יקר.

 

אילו פרטים יבקש הבנק על מנת לתת לנו אישור עקרוני?

מכיוון שמדובר בהלוואה גדולה הבנק יבקש לדעת לא מעט פרטים טרם יאשר את הבקשה. הפרטים כוללים שמות ושמות משפחה, מספרי תעודות זהות ,תאריכי לידה, כתובת, מקום עבודה, וותק במקום העבודה, שכר נטו, השכלה, היכן מתנהל החשבון, פרטים על הנכס ועוד.

הבנק ישכלל את כלל הפרטים וישקול האם לאשר את הבקשה או לא.

באיזה מצב הבנקים יכולים שלא לאשר את הבקשה?

הבנק בודק מספר פרמטרים בטרם הוא מאשר עקרונית בקשה למשכנתא, הפרמטרים החשובים והמרכזיים הם אחוזי המימון של העסקה, התנהלות עו"ש תקינה, היסטוריית אשראי, יציבות בעבודה, גובה השכר וכו'.

מומלץ מאוד להיעזר ביועץ מקצועי טרם הגשת הבקשה כיוון שהגשת בקשה לא נכונה או מסירת פרטים לא רלוונטיים, יכולים לגרום לדחיית הבקשה או לאישורה בתנאים פחות טובים.

מה קורה אם הבנק סירב לאשר לנו משכנתא?

אם קיבלתם סירוב למשכנתא מבנק אחד אין הדבר אומר שתקבלו סירוב מבנק אחר, לכל בנק יש את הסטנדרטים שלו ובהחלט יכול לקרות מצב שבו בנק אחד יסרב לתת לכם משכנתא משיקולים כאלה ואחרים, ובנק אחר יקבל את הבקשה, לכן חשוב לדעת מראש אם יש אישור מהבנק למשכנתא או שיש אישור על סכום נמוך יותר מהסכום אותו ביקשתם, על מנת שנוכל להיערך בהתאם ולתכנן מסלול מחדש.

קיבלתי כבר אישור עקרוני, יש אפשרות לשפר לי את ההצעה?

השאירו פרטים והצוות שלנו בפסיפס יבדוק את ההצעה שקיבלתם בצורה מקצועית ויציע את השירותים שלנו רק במידה ויש אפשרות להשיג הצעה טובה יותר

מוזמנים לשתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter