גרירת משכנתא

מהי גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא היא העברת המשכנתא מנכס אחד לנכס אחר, ללא פירעון המשכנתא הישנה וללא שינוי תנאי המשכנתא. השינוי היחיד הוא בנכנס המשועבד,  אין שום שינוי בתנאי המשכנתא, לא בסכום, לא באורך תקופת ההלוואה, לא במסלולים ולא בריביות.

 

מתי כדאי לבצע גרירת משכנתא?

  • שהתנאים במשכנתא הנוכחית שלכם טובים יותר מהתנאים שתוכלו לקבל כיום בשוק.
  • במידה וחלו שינוים בהכנסות שלכם, ויש חשש שסכום המשכנתא החדש שתבקשו לא יאושר בעקבות יחס החזר נמוך.

 

לאן גוררים את המשכנתא?

  • במידה ורכשתם כבר את הדירה החדשה תוכלו לגרור את המשכנתא לנכס החדש.
  • במידה ועדיין לא קניתם דירה אך מכרתם כבר את הדירה שלכם – גוררים את המשכנתא לערבות בנקאית. הכסף מועבר מהקונה של הדירה שלנו ישירות לערבות הבנקאית, ואתם ממשיכים לשלם את המשכנתא כרגיל למרות שבפועל אין לכם דירה כרגע.

 

ברגע שתמצאו את הדירה שברצונכם לקנות, תוכלו לשחרר את הכסף מהערבות הבנקאית, לשלם איתו עבור הדירה החדשה ולשעבד אותה לטובת הבנק .

 

בעיות שיכולות להיווצר בעת גרירת משכנתא

  • חוסר יכולת מיקוח עם הבנק– כשגוררים את המשכנתא בדרך כלל גוררים אותה לנכס יקר יותר, לכן בנוסף למשכנתא הנגררת אתם צריכים משכנתא נוספת כדי להשלים את הרכישה. לרוב האפשרות היחידה היא לקבל את המשכנתא הנוספת באותו בנק בו נמצאת המשכנתא הנוכחית שלכם. הבנק יודע זאת ולכן לא ימהר להציע לכם תנאים טובים. כתוצאה מכך יכול להיווצר מצב שהמשכנתא שאותה אתם גוררים היא בתנאים מעולים, אבל המשכנתא החדשה שתקבלו היא בתנאים גרועים. לכן מומלץ מאוד להשוות בין המשכנתא הנגררת+ המשכנתא החדשה לבין משכנתא חדשה על כל הסכום הנחוץ בבנק אחר.
  • החזר חודשי גבוה- אם בכוונתכם לקחת משכנתא נוספת מלבד המשכנתא הנגררת, יש לקחת בחשבון שגובה ההחזרים החודשיים יהיה גובהה מכיוון שהבנק מתייחס לכל משכנתא בנפרד, לכן לא תוכלו לאחד בין המשכנתאות על מנת לפרוס את המשכנתא לטווח ארוך יותר ובכך להוריד את גובה ההחזר החודשי.
  • אחוז מימון גבוה- במידה והדירה שאליה אתם גוררים את המשכנתא יותר זולה מהדירה הנוכחית שלכם יכולה להיווצר סיטואציה בה הבנק ידחה את הבקשה מכיוון שהאחוז המימון עולה מעבר לרף המותר.

 

לסיכום

לפני שמחליטים על גרירת משכנתא חשוב לבדוק האם הגרירה כדאית לכם, על מנת לעשות זאת צריך לבדוק לעומק את התנאים של המשכנתא הנוכחית שלכם ולאחר מכן לקבל הצעה על משכנתא חדשה ולהשוות ביניהן. יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים כמו: מחיר הדירה החדשה, גובה עמלת פירעון מוקדם של המשכנתא הנוכחית,  תנאי המשכנתא, שינוים ביכולות החזר ועוד. לכן מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שיעשה סדר בדברים ויבדוק לעומק האם גרירת המשכנתא היא הפתרון הנכון.

 

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם ולסייע בכל שאלה בנושא גרירת משכנתא.

מוזמנים לשתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter