טיפים למשכנתא נכונה

מתכננים לקחת משכנתא?

 ריכזנו עבורכם כמה טיפים קצרים שיחסכו לכם הרבה מאוד כסף :

  • בטרם חתימה על חוזה רכישת דירה, חשוב מאוד לקבל מהבנק אישור עקרוני על גובה המשכנתא אותה תירצו לקחת. כך תמנעו מסיטואציה לא נעימה בה תחתמו על חוזה רכישה והבנק לא יאשר לכם את סכום המשכנתא המבוקש, מה שיגרום לביטול החוזה ולתשלום קנס כספי מצדכם.         

 

  • תמהיל המשכנתא הוא החלק הכי חשוב במשכנתא שלכם, לכן לפני שמגיעים לבנק לנהל משא ומתן על ריביות חשוב מאוד לבנות תמהיל שבנוי במיוחד עבורכם, ותואם את הצרכים והיכולות הפיננסיות שלכם. רק לאחר שיש בידיכם תמהיל מוכן תתחילו לנהל משא ומתן על הריביות .

 

  • על כל שנה שתורידו במשכנתא תחסכו אלפי שקלים. לכן אינכם חייבים לקפוץ בכפולות של 5 שנים. אם אתם רואים שההחזר החודשי שתשלמו אם תיקחו את המשכנתא ל 25 שנים יהיה גדול עליכם, אין סיבה לקפוץ ישר למשכנתא ל30 שנה, תבדקו מה קורה אם תיקחו את המשכנתא ל 26 או 27 שנים, וכך הלאה.

 

  • הבנק הוא גוף כלכלי שמטרתו להרוויח כסף , לכן הייעוץ שתקבלו מהפקיד בבנק אינו אובייקטיבי אלה משקף את האינטרסים של הבנק. לפני שלוקחים משכנתא מומלץ להתייעץ עם מומחה חיצוני שידאג לאינטרסים שלכם!

 

  • שוק המשכנתאות הוא שוק דימני מאוד, לכן אתם חייבים לבדוק את המשכנתא שלכם אחת לשנה, יתכן ותוכלו לחסוך סכומי כסף רבים על ידי מיחזור המשכנתא.

 

  • ברכישת דירה מקבלן יתכן מאוד שיהיה כדאי להקדים תשלומים ובכך להיות חשופים כמה שפחות למדד תשומות הבניה, ובנוסף לשמור על הריבית הרצויה כפי שהיא היום, לכן יש לבדוק האם הקבלן מוכן לוותר על תשלומי המדד (לא כל הקבלנים מוכנים), ובנוסף לבדוק עם עצמנו האם יש לנו את האפשרות הכלכלית לשלם משכנתא לפני כניסתנו לדירה.

 

  • האישור העקרוני שנקבל בבנק תקף לתקופה של בין 45-90 יום (תלוי בבנק), לעומת זאת תוקף ריביות המשכנתא שקיבלתם הינו ל-24 ימים קלנדרים בלבד, ולבנק יש זכות לשנות את ריביות המשכנתא לפי דעתו ולפי השינויים בשוק, ולכן יש להבין את תוקף האישור, לתכנן את הזמנים ואת המשימות בצורה נכונה וכן לבקש הארכה מהבנקאי במידת הצורך.

 

  • אחד הפרמטרים החשובים ביותר בתהליך לקיחת משכנתא הוא גובה ההחזר החודשי, שימו לב שככל שנעשה מאמץ להחזיר יותר כל חודש ככה נחזיר פחות בסה"כ, החזר חודשי נכון ומתאים ליכולות שלנו עשוי לחסוך עשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים על חשבון ריבית והצמדה וכמו כן לקיצור אורך חיי המשכנתא.

 

  • לאחוז המימון של העסקה יש השפעה גבוה מאוד על הריביות שנקבל מהבנק : ישנון 3 מדרגות מימון : עד 45% מימון, בין 45% ועד 60%, ובין 60% ועד 75% , לכן אם אתם על סף מדרגת מימון מומלץ לנסות לגייס את הסכום הדרוש על מנת לרדת במדרגת המימון , וכתוצאה מכך ליהנות מריביות טובות יותר.

 

  • גם אם אין לכם את כל ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה אין הדבר אבוד, וישנן לא מעט דרכים להשיג את ההון העצמי כמו חסכונות, הלוואה מחברות אשראי, משכון נכס קיים/נכס ההורים, הלוואות מקופות גמל והשתלמות, חלק מהאפשריות עלולות להיות מסוכנות ויש לבצע ניהול סיכונים כלכלי מקיף.

מוזמנים לשתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תנו למומחים של פסיפס לנהל עבורכם את המשא ומתן מול הבנקים ולחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים ולהפוך את התהליך לקל, פשוט ומשתלם

אנו מלאו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם